Sousedské degustárium VINO CIBULKA

Dobřichovický Aldamáš – neboli sousedské degustárium

 

Loni o tomto čase jsme pro Vás chystali vánoční degustaci našich vín v zahradě. Měli jsme to v plánu i letos, bohužel situace kolem COVIDU nám naše plány zhatila. Pojďme se spolu ohlédnout do loňského roku a vzpomenout si na tuto prima venkovní akci. Alespoň víme na co se těšit v roce následujícím.

 

Michaela Cibulková 26.12.2019 napsala:

Dobřichovice mají za sebou první vinařský vyloženě zimní svátek. Aldamáš je poděkování a oslava dokončené práce. Pro rodinné vinařství Vino Cibulka, se jednalo o jakési symbolické ukončení prací ve vinařství i vinici, ale také představení tohoto rodinného vinařství obyvatelům Dobřichovic.

 

Vino Cibulka má sídlo v Dobřichovicích a právě proto zde uspořádalo tuto akci. Na prvním setkání tohoto charakteru měli návštěvníci možnost zdarma ochutnat krásná BIO vína a sekty z Mikulova. Celá produkce tohoto vinařství probíhá v BIO režimu s velkým respektem k přírodě. K vínům a sektům měli hosté možnost ochutnat pokrmy dle českých zimních zvyků a to například šneky pečené na bylinkovém másle, grilované vinné klobásy, sýry a uzeniny atd. K sektům pak byly nabízeny ústřice, které byly v Praze vždy na předvánočním stole ve vybraných podnicích historicky k mání. Na děti pak čekal horký vánoční punč.

 

Příjemným zpestřením byly i speciality, které si sebou přinesli sami návštěvníci a vzájemně tak měli možnost ochutnat a ohodnotit kuchařské umění jednotlivých rodin. Stoly se tak doslova prohýbaly různými pomazánkami, sladkými koláči, domácími utopenci a cibulovými koláčky, nechyběl ani vaječný nebo karamelový likér. O hudbu se postaral Karel Gemperle, ústřice přišel pomoci otevírat Libor Fiala z restaurace Panská zahrada a víno naléval Petr Cibulka. První setkání navštívilo cca 50 hostí.

 

Michaela Cibulková k tomu dodává: „Byl to opravdu příjemný večer s lidmi z okolí Brunšova, měli jsme si možnost všichni popovídat, seznámit se a ve společnosti skvělého vína se i společně zasmát. Je to radost pořádat tady doma takovou akci a už se těšíme na další tematickou degustaci – Jarní košt, který se bude konat 28. března a budou se ochutnávat mladá vína. Nebudou chybět nějaké jarní dobroty a tentokrát i živá hudba“.