Filosofie VINO CIBULKA

Příběh našeho vinařství začíná v roce 2005.

 

Filosofie naší rodiny a našeho vinařství spočívá v tom, že věříme přírodě. Věříme tomu, že mít zdravou přírodu je jedna z nejdůležitějších věcí, která existuje. Všichni dýcháme, jíme a pijeme to co nám dává, a žádná alternativa neexistuje. Tato víra v naší přírodu, krajinu, a zdravý životní styl, nás vedla k tomu, abychom se jako jedni z prvních vinařů u nás, začali věnovat BIO pěstování révy vinné, a výrobě BIO vína. V roce 2005 jsme se rozhodli, že si k našemu bylinkovému záhonu, malému zeleninovému poli a k našim slepičkám, pořídíme ještě vinohrad a pár dřevěných sudů. To málo vína, které jsme si dělali pro sebe a pro naše přátele, rychle začalo být vyhledávaným, a naše vinařství od té doby organicky roste.

Naše vinařství je od svého vzniku rodinné. Každý z nás si v něm našel své místo. Obdělávání vinohradů traktorem, technologie výroby, plnění do láhví, marketing, e-shop, za všechno si zodpovídáme sami. Na tom, co děláme nám záleží, a proto to děláme tak, aby naše vinohrady, a příroda, která nás obklopuje tady zůstala i pro naše děti a jejich děti. Jsou to právě zásady BIO, neboli organického hospodaření, které zaručují to, že nedrancujeme krajinu. Nepoužíváme pesticidy, rakovinotvorné herbicidy ani fosfáty které ničí a znečišťují spodní vodu. Na našich vinohradech rostou byliny, luční kvítí a kolem nich létají včely a motýli.

Doma si večer rádi dáme lahvinku vína, samozřejmě, že pijeme převážně naše víno, a proto dbáme na to, aby ve víně nebylo nic, co tam nepatří, to nám zaručují BIO principy výroby vína, které garantují nízký obsah síry, a totální absenci zkrášlujících přípravků, které se v konvenčním vinařství běžně používají. Naše vína obsahují minimální množství histaminu, a tudíž jsou vhodná pro alergiky a citlivější jedince.

V roce 2013 jsme zahájili rekonstrukci letohrádku Portz Insel a historických Ditrichštějnských sklepů, které jsou jeho součástí. Celý areál se nachází  na Tichém ostrově u Mikulova a je obklopen Novým rybníkem. Jedná se o unikátní a naprosto magické místo.

Naše ditrichštejnské sklepy jsou částečně využívány ke zrání našich sektů, které vyrábíme klasickou metodou. Dnes je již letohrádek i jeho podzemní část z velké části zrekonstruován a poskytuje zázemí našemu vinařství pro pořádání řízených degustací. V současné době chystáme pro naše návštěvníky další překvapení v podobě venkovního degustária našich vín pod širým nebem.

Přejeme Vám krásné chvíle plné pohody s našim vínem!

 

Rodina Cibulkova